مجموعه کتب عملکردهای معماری – موزه جلد دو – کتاب ششم

Book 6: Museum

گزارش خطا

موزه ۲، جلد دومِ کتاب ششم مجموعه کتب عملکردهای معماری، از سری کتاب‌های پرفروش و پرطرفدار این انتشارات است که در این مجموعه سعی شده با اختصاص هر کتاب به یک عملکرد خاص و کنار هم قراردادن آثار مختلف، امکان بررسی دقیق‌ترِ هر عملکرد، فراهم شود. ملاک انتخاب این آثار، مطرح کردن ایده‌هایی نو، در خصوص آن عملکرد، در زمان ساخت پروژه بوده و به همین دلیل هر کتاب شامل آثاری از دوره‌های مختلف تاریخی است.

دسته بندی : تئوری، معماری، تاریخ، تئوری و طراحی
نویسنده : مهدی آتشی، نیما طالبیان، سیما نبی زاده
سال چاپ : 1394
زبان : فارسی
نوع کتاب : داخلی
قیمت : 300,000 ریال
برچسب ها
برچسب ها :
انتشارات کتابکده کسری مهدی آتشی سیما نبی زاده نیما طالبیان

مشخصات کتاب

محل چاپ : ایران
نوبت چاپ : 2
تعداد صفحات : 224 صفحه
وضعیت کتاب : موجود

شرح

در جلد اول از کتاب موزه موفق‌ترین موزه‌های اجرا شده در فاصله سالهای ۱۹۶۳ تا ۲۰۰۸ میلادی معرفی شده و در جلد دوم نیز پروژه‌هایی در حدفاصل سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴ انتخاب و معرفی شده‌اند. نحوه انتخاب موزه‌ها در این کتاب به گونه‌ای است که موفق‌ترین آثار شش سال اخیر نظیر موزه تاریخ نینگبو اثر وانگ‌شو، موزه ماکسی اثر زاها حدید و همچنین نمونه‌های جدید طراحی شده نظیر موزه علوم وطبیعت پروت اثر دفتر معماری مورفوسیس، موزه علوم میوز اثر رنزو پیانو و موزه کونفلوآنس اثر کوپ هیلم بلاو در کنار یکدیگ معرفی شده‌اند.

در فصل دوم این کتاب تعداد ۲۴ پروژه از جدیدترین موزه‌های اجرا شده در فاصله سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴ میلادی به طور کامل بررسی شده است. در فصل سوم از کتاب حاضر نیز، جهت راهنمایی بیشتر خوانندگان، تعداد ۸۰ موزه از کشورهای مختلف جهان انتخاب شده و به اختصار معرفی گردیده‌اند. در این بخش از کتاب آثاری از معماران صاحب نامی نظیر هرتزوگ و دمورن لگورتا و لگورتا، آی.ام.پی، استیون هال، و بسیاری دیگر از معماران جوان به ترتیب زمان ساخت آثار معرفی و سعی گردیده تا بر ایده‌ها و کانسپت هر طرح تاکید بیشتری شود.

کتاب های مرتبط

دیگر کتابهای انتشارات