مجموعه کتب عملکردهای معماری – بیمارستان – کتاب چهارم

Book 4: Hospital

گزارش خطا

کتاب «بیمارستان» به قلم نیما طالبیان، مهدی آتشی و سیما نبی‌زاده، یکی کتاب‌هایی از مجموعه‌های کتب عملکرد‌های معماری است که سعی شده هر کتاب موضوعی اختصاصی داشته باشد و با کنار هم قرار دادن آثار مختلف، امکان بررسی دقیق‌تر هر عملکرد فراهم شود.

دسته بندی : تئوری، معماری، تاریخ، تئوری و طراحی
نویسنده : مهدی آتشی، نیما طالبیان، سیما نبی زاده
سال چاپ : 1392
زبان : فارسی
نوع کتاب : داخلی
قیمت : 300,000 ریال
برچسب ها
برچسب ها :
انتشارات کتابکده کسری مهدی آتشی سیما نبی زاده نیما طالبیان

مشخصات کتاب

محل چاپ : ایران
نوبت چاپ : 1
تعداد صفحات : 256 صفحه
وضعیت کتاب : موجود

شرح

در پیشگفتار این کتاب آمده است:

«سخن از کمبود منابع تخصصی معماری در ایران سخنی بدیهی و تکراری است. هرچند که دوران سخت و آغازین این عرصه سپری شده و با همت اساتید متخصص و اهل قلم در سال‌های اخیر شاهد انتشار کتب و مجلات تخصصی معماری بسیاری بوده‌ایم اما هنوز در مقام مقایسه، کمبود منابع معماری کتمان ناپذیر می‌نماید. از آنجا که فرصت حضور در یک اثر معماری و درک بی‌واسطه فضای خلق شده برای بسیاری از معماران و دانشجویان ناممکن است، بیشترین شناخت از یک اثر معماری از طریق مشاهده تصاویر و دقت در مدارک فنی آن اثر حاصل خواهد شد. مجموعه کتب عملکرد‌های معماری، سعی دارد با معرفی آثار معماری به تفکیک عملکرد، گامی متفاوت در عرصه کتب تخصصی معماری در ایران بردارد.معرفی آثار شاخص و موفق این امکان را ایجاد خواهد کرد تا خوانندگان علاوه بر آشنایی و مقایسه آثار مشابه، بتوانند سیر تحولات این عملکرد‌ها را نیز پیگیری کنند.»

این کتاب شامل دو بخش کلی است.

بخش اول تعداد بیست پروژه از معماران مختلف به طور کامل معرفی شده است و هر پروژه شامل یک صفحه متن اصلی است که در آن به معرفی پروژه و معرفی مختصر معمار آن پرداخته شده است.

در بخش دوم نیز جهت راهنمایی بیشتر خوانندگان تعدادی پروژه که در این کتاب شصت پروژه است، به طور مختصر و اجمالی معرفی شده است.

کتاب های مرتبط

دیگر کتابهای انتشارات