لبیوس وودز؛ یک الگو

Lebbeus Woods: Experimental Architecture

گزارش خطا

لبیوس وودز؛ یک الگو، دومین کتابی است که می‌تواند در شناخت و مطالعه و مطالعه آثار این معمار تاثیرگذار باشد. نسخه اصلی این کتاب به بهانه برگزاری نمایشگاهی از آثار وودز در سای-آرک و توسط انتشارات این موسسه منتشر شد. کتاب شامل نوشتارهایی از هرنان دیاز آلونسو، اریک اوون ماس و همچنین، بخش زیادی از مهم‌ترین ترسیمات لبیوس وودز است.

دسته بندی : تئوری، معماری، تاریخ، تئوری و طراحی
نویسنده : لبیوس وودز
مترجم : پویان روحی
سال چاپ : 1396
زبان : فارسی
نوع کتاب : داخلی
قیمت : 300,000 ریال
برچسب ها
برچسب ها :
انتشارات کتابکده کسری پویان روحی لبیوس وودز

مشخصات کتاب

محل چاپ : ایران
تعداد صفحات : 144 صفحه
وضعیت کتاب : موجود در بازار

شرح

پیش‌گفتار مترجم:

“اگر ایده‌های جاودان بودند، ما کاری برای انجام دادن نداشتیم. از آنجا که ما می‌میریم، و از آنجا که دانش نمی‌تواند به شکل مستقیم، منتقل شود، هر انسانی باید ایده‌ها را دوباره ابداع کند. هدف ازهستیِ اجتماعیِ ما این است که برای این کار، به یکدیگر کمک کنیم.”

لبیوس وودز

الیزابیت دیلرجایی گفته است که “ما محصول تاریخ هستیم؛ ما را آموزگارانمان تربیت می‌کنند و آموزگاران ما را نیز، آموزگارانی دیگر تربیت کرده‌اند.” قرن بیستم، معماران آموزگار بزرگی را به خود دیده است؛ کالین رو، جان هیدک، الوین بویارسکی، پیتر آیزمن، برنارد شومی، لبیوس وود و… من نیز در طول این سال‌ها افتخار آموختن در کنار آموزگاران بزرگی را داشتم. با وجوی که هیچ‌گاه با لبیوس وودز دیدار نکردم و “دیر” به او رسیم، اما او یکی از بزرگ‌ترین آموزگاران من بوده و همیشه باقی خواهد ماند.

این دومین کتاب با موضوع لبیوس وودز است که بع فارسی منتشر می‌شود. خوشحالم که کتاب جنگ و معماری که پیش از این منتشر شد، با استقبال خوانندگان روبه‌رو شد. امیدوارم کتاب پیش رو نیز مورد توجه علاقه‌مندان قرار بگیرد.

پویان روحی

بهار ۲۰۱۷

کتاب های مرتبط

دیگر کتابهای نویسنده

دیگر کتابهای انتشارات