طراحی داخلی کافه ام (کافی شاپ ام کافه)

M Coffee

گزارش خطا
معمار مسئول : هومن بالازاده
شرکت معماری : دفتر معماری هوبا طرح
نوع پروژه : داخلی

کافی شاپ M توسط هومن بالازاده در تهران و در مرکز تجاری ولنجک طراحی شده است. این کافی شاپ در فضایی با زیربنای 75 متر مربع قرار گرفته است.


برچسب ها
برچسب ها :
تهران معماری جمهوری اسلامی تجاری هومن بالازاده کافه دفتر معماری هوبا طرح کافی شاپ ام کافه کافه ام جایزه معماری داخلی ایران سومین جایزه معماری داخلی ایران طراحی داخلی کافی شاپ ام کافی طراحی داخلی کافه ام (کافی شاپ ام کافی)

تیم پروژه

کارفرما | بهره‌بردار :

برادران ظهوری

تیم طراحی | همکاران پروژه :

بهرام افسری، میلاد فرجی

اطلاعات کلی

سال : 1388/2009
دوره تاریخی : جمهوری اسلامی
کاربری : تجاری، کافه
مساحت پروژه : 75 مترمربع
آدرس : ایران، تهران ، خیابان ولنجک، مجتمع تجاری ولنجک

شرح

کار طراحی و ساخت این پروژه در سال 2009 انجام شده است. در طراحی این کافی شاپ از یک توده جامد به منظور اتصال ورودی سالن به بخش خدماتی استفاده شده است.

در این پروژه سقف و دیوار به صورت یکپارچه طراحی شده است و از یکسری شیارهای موازی و بسیار زیبا استفاده شده است.

در طراحی سیستم روشنایی این کافی شاپ بسیار دقت شده است و تامین نور به صورت غیر مستقیم و بدون ایجاد هرگونه نور آزاردهنده و مزاحم انجام شده است. در طراحی فضا، در مجموع از دو منحنی استفاده شده است که این اقدام به منظور ایجاد پرسپکتیو های متنوع انجام شده است. در اجرای کافی شاپ M فقط از دو ماده اولیه استفاده شده است که اینکار با هدف جلوگیری از تعدد متریال انجام شده است.

استفاده از رنگ کرم روشن در سقف و دیوارها، احساس بسیار خوبی به استفاده کنندگان از این فضا می دهد. به منظور ایجاد ارتباط پیوسته در فضای کافی شاپ M از نوعی چوب تیره در کف، قسمتی از دیوار و پیشخوان و همچنین مبلمان استفاده شده است.

منابع اینترنتی :

http://hoobadesign.com

https://www.archdaily.com